Dzień Kapsla – 21 września

Dzień Kapsla, czyli magicznej metalowej zakrętki zamykającej piwa, wody, napoje, soki, wina, obchodzimy właśnie 21 września. Pierwsza edycja obchodów święta kapsla została połączona z kontekstem ekologicznym, zachęcała do tego, aby kapsli nie wyrzucać, ale je zbierać. Ja chciałbym wzmocnić dziś ten przekaz i zachęcić każdego do zbierania kapsli w kontekście hobby, ewentualnie w kontekście tworzenia ciekawych przedmiotów, czy ozdób z kapsli lub po prostu zbieraniu do pudełka (Jak się już przepełni wysłania go do mnie – ja na pewno dobrze je spożytkuje). 🤪😉

W ubiegłym roku wspominałem ten dzień nawiązując do dzieciństwa i słynnej gry w kapsle, która w czasach, kiedy nie było komputerów zastępowała Nam wtedy gry komputerowe ; -) W tym roku w związku z tym dniem chciałbym Was zachęcić do wzięcia udziału w świętowania tego dnia i pochwalenia się najbardziej zwariowanymi rzeczami, jakie macie zrobione z kapsli. Ja pochwalę się najciekawszą zabawką jaką posiadam zrobioną z kapsli – jest to samochód zabawka wykonany z kapsli po Kenijskim piwie Tusker.

🔥🔥🔥Czekam na Wasze komentarze i zwariowane zdjęcia 📸🤪😱

P.S. Korzystając z faktu, że przedstawiając Wam taką ręcznie wykonaną zabawkę, wspomnę, że właśnie w Kenii większość zabawek jest właśnie tworzona najczęściej z przedmiotów codziennego użytku, między innymi plastikowe butelki, kapsle, itp. Wrzucę link do ciekawego reportażu http://pomagamywkenii.org.pl/588 , warto obejrzeć – być może ktoś zechce wesprzeć inicjatywę.

Samochód wykonany z kapsli po piwie Tusker, przywieziony z Kenii 🇰🇪
Przykład jak można wykorzystać kapsle od piwa
Kapsle ood piwa z okresu PRL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2024 CrownCaps.pl - WordPress Theme by WPEnjoy